Dalyko Mokslo, inovacijų ir technologijų plėtra tikslas - suformuoti modernų požiūrį į inovacijų ekosistemų kūrimą; suteikti žinių apie inovatyvumo palaikymo galimybes ir priemones; ugdyti gebėjimą kurti strategijas, užtikrinančias pirmavimą greitai besikeičiančiame pasaulyje; per grupinius projektus sukurti tinklą savo idėjų realizavimui. 

Sandas skirtas fundamentalių pasaulėžiūros dalykų, apimančių technologijos mokslų filosofinius, istorinius, socialinius  ir ekonominius pagrindus, formavimui perteikiant žinias apie mokslo ir technikos vystymosi svarbą įvairių epochų visuomenių raidai;  nagrinėjant technologiškai išvystytų šalių patirtį; analizuojant strateginius ES bei Lietuvos mokslo tyrimų bei inovacijų plėtros dokumentus. Išklausę kursą, studentai įgys žinių apie pasaulio bei Lietuvos mokslo ir technologijų evoliuciją; suvoks dominuojančių technologinių paradigmų poveikį ekonomikai, mokės analizuoti strateginius ES bei Lietuvos MTEP dokumentus,  planuoti, vadovauti ir koordinuoti organizacijos projektines veiklas. 

Kursą sudaro šios temos: Įvadas. Technologinė žmonijos istorijos interpretacija; Trumpa mokslo ir technikos vystymosi istorija iki pramonės revoliucijos; Pramonės revoliucija. XIX – XX a. mokslinė – techninė revoliucija; Inovacinės ekonomikos ir žinių visuomenės kūrimas pasaulyje ir Lietuvoje; Technologinių paradigmų raida ir jų įtaka pasaulio šalių ekonomikai; Trečioji ir ketvirtoji pramonės revoliucijos. Skaitmeninė transformacija; ES plėtros politika ir MTEP prioritetai. Technologinės platformos. Sumanioji specializacija; Europos Mokslinių tyrimų ir Švietimo erdvių kūrimas. Bolonijos procesas; Europos Sąjungos Bendroji tyrimų programos Horizon 2020 ir Horizon Europe; Europos struktūriniai ir investicijų fondai; ES Regioninio bendradarbiavimo programos; LLL: ES Mokymosi visą gyvenimą programa ERASMUS; Mokslinės veiklos mokslo ir studijų institucijose ypatumai.

Kadangi baigiasi 2013 - 2020 metų planavimo periodas ir prasideda naujas 2021-2030 metų etapas, semestro metu pasirodę aktualūs inovacinei ekosistemai dokumentai taip pat bus įtraukti į nagrinėjamų dokumentų sąrašą. 

Studijų proceso organizavimas. Dalykas Mokslo, inovacijų ir technologijų plėtra studijuojamas nuotoliniu būdu. 16 val. - teorin4s paskaitos, 44 val. - konsultacijos ir atsiskaitymai, 40 val. - savarankiškas studentų darbas rengiantis paskaitoms ir egzaminui, atliekant užduotis.

Atsiskaitymas. Taikoma dešimtbalė kriterinė skalė ir kaupiamoji vertinimo schema. Keturios semestro savarankiško ir grupinio darbo užduotys vertinamos pažymiu, egzaminų sesijos metu nustatomas galutinis pažymys, atskirus pažymius padauginant iš svertinio koeficiento ir sandaugas susumuojant.